EGELİ GAZETE-Ege’nin iki özel şehri Manisa ve Kütahya, CHP’nin başarısına yeni bir sayfa ekledi. Yıllarca Adalet Partisi, MHP ve AKP’nin kalesi olarak nitelendirilen şehirleri olan Manisa ve ve Kütahya’dan CHP zaferle çıktı. Manisa’da CHP Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün’e fark attı. Zeyrek seçimde yüzde 57 oranında oy alırken, Ergün yüzde 29’da kaldı. Manisa'nın 17 ilçesinden 14'ü de seçimini CHP'nin yana yaptı.
![](/content/news_detail/20240401_FLP67C2A2X.JPG)
CHP'nin Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, seçim başarısını yakın dostları Akhisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Bedri Türk ve eşi Şayan Türk'le birlikte kutladı.
Kütahya’da ise amansız yarış devam ediyor. Yarışı CHP Büyükşehir Belediyesi Adayı Eyüp Kahveci önde götürüyor. Sandıkların yüzde 85’inin açıldığı Kütahya’da Eyüp Kahveci yüzde 29.33 oranında oy alırken rakibi MHP Adayı Alim Işık yüzde 28.99’da kaldı.